Pasivní domy

28.03.2018

Dům z pohádky.
Velká prosklená okna situovaná na jih, solární ohřev vody a rekuperace s řízeným větráním. S tím vším dokážete ušetřit v pasivním domě na vytápění a spotřebě energií až 90 % oproti klasickému domu. Cena pasivního domu sice vyjde v průměru o 10 % dráž, ale je to investice, která se vyplatí.

 

7 výhod bydlení v pasivním domě

1. Energetická nezávislost
Hlavní výhodou pasivního domu je jeho vysoká úspora energií. Oproti klasickým stavbám můžete ušetřit až 90 % nákladů za vytápění.

2. Příjemná teplota v zimě i v létě
Pasivní dům pracuje s odpadním teplem, které vydávají jeho obyvatelé a spotřebiče. K tomu v domě slouží rekuperace vzduchu. O příjemnou teplotu se v zimě starají i velká prosklená okna směřovaná na jih.

3. Optimální vlhkost
Ve zcela utěsněném pasivním domě se nemusíte bát nadbytečné vlhkosti. I o to se dokáže postarat rekuperace. Díky pravidelnému řízenému větrání máte v celém domě optimální relativní vlhkost mezi 40֪–60 %.

4. Ráj pro alergiky
Pasivní dům je ideálním řešením pro alergiky. Vysoká prašnost, alergeny, pyly a jiné nečistoty vás přestanou trápit. Bez nutnosti otevírání oken si přes rekuperační jednotku s filtrem pouštíte domů jen čistý vzduch.

5. Jistá budoucnost
Od roku 2020 se stanou pasivní a nízkoenergetické domy stavebním standardem. Vy se tím, ale trápit nemusíte. Budete mít už splněno a vyhnete se dalším výdajům při případné přestavbě.

6. Na klíč nebo svépomocí
Jen jen na vás, jestli se do stavby domu pustíte sami nebo si ho necháte postavit „na klíč“. Dnešní moderní technologie a postupy umožňují obojí. Je ale nutné dbát na precizní provedení stavby, aby dům fungoval správně a investice se vám vyplatila.

7. Blíž k přírodě
Pasivní domy jsou šetrné k přírodě. Díky svojí konstrukci a fungování nezatěžují přírodní zdroje. Naopak se snaží o maximální symbiózu a jejich rozumné využívání. Myslí tak nejen na současné potřeby, ale i na budoucnost.

 

Potřebujete přesný plán rozvodů vzduchotechniky pro váš pasivní dům? Chcete vědět, jaká bude cena celého systému i s instalací a pracemi?

Využijte náš formulář předběžné nabídky

http://wafe.eu/poptavka/