RODINNÉ A BYTOVÉ DOMY

Rekuperace je stále aktuálnější téma i pro bytovou výstavbou a postupně se stává základním stavebním kamenem nízkoenergetické výstavby. Řešení WAFE chytře kombinuje centrální a decentrální prvky a odpovídá normám a požárním předpisům. Centrální přívod a odvod vzduchu zachová architektonickou čistotu, decentrální umístění jednotky zase zajistí individuální odpovědnost a snadnou údržbu. Významným benefitem rekuperační jednotky WAFE je univerzálnost jejího umístění, snadné ovládání, snadná správa, absence nutnosti odvodu kondenzátu, možnost zónového větrání. WAFE má pro vás k dispozici projekční tým i instalační technickou podporu.

 

 

Optimální řešení pro developery

Developer obvykle řeší otázku, jak skloubit požadavky budoucího uživatele bytu, který preferuje jednoduché a tiché zařízení, se svými zájmy na levné řešení bez velkého nároku na prostor vyhrazený vzduchotechnice. To vše splňuje rekuperační jednotka WAFE 201 a 201 Plus, která je připravena pro samostatné odvětrání jednotlivých bytových jednotek. Uživatel díky tomu může plnohodnotně ovlivňovat výkon větrání bez ohledu na jiné bytové jednotky. Ideální tvar jednotky předpokládá skrytou montáž, čímž se nenarušuje interiér bytu. Zároveň se výrazně snižuje vnější hlučnost zařízení.

ERV a HRV jednotka

ERV jednotka je standardně vybavena entalpickým výměníkem. Díky tomuto systému jednotka nejen rekuperuje teplo, ale také pomáhá udržet vyšší hladinu vlhkosti, než je tomu u jednotek bez entalpického výměníku. HRV jednotka má klasický protiproudý výměník a její hlavní předností je vyšší účinnost. Pro mrazivé dny je jednotka vybavena protimrazovou ochranou. Díky použitým technologiím se však tato ochrana aktivuje teprve až při teplotách pod -7 °C. Tato schopnost jednotky významně snižuje celkové provozní náklady. 

Chytrá kombinace centrálního a decentrálního systému

 • Jednotka je umístěna v bytě - odpovědnost za její provoz a náklady tedy nese majitel či nájemník.
 • Snadná údržba jednotek -  spočívá pouze ve výměně filtrů.
 • Díky centrálnímu přívodu a odvodu vzduchu není zapotřebí fasádních ani požárních klapek. To současně prodlužuje životnost lokálních filtrů.
 • Řešení odpovídá požárním a hygienickým normám a současně nijak výrazně neovlivňuje design stavby a její statiku.
 • Díky minimálnímu hluku a dalším parametrům VZT systému není nutné zavádět další opatření pro snížení hlučnosti a prašnosti v budově.
   

Hlavní výhody pro uživatele bytu

 • V bytě je stále čerstvý vzduch bez ohledu na počasí, hluk nebo smog venku.
 • Díky výměně vydýchaného vzduchu za čistý vzduch se uživatelé bytu dobře vyspí, a to bez nutnosti otevření oken. Navíc nejsou rušeni hlukem z ulice.
 • Byt v čase neztrácí hodnotu, resp. udržuje si ji, protože je vybaven technologií, která se stane standardem. Její pozdější instalace je technologicky a investičně velmi složitá a drahá.
 • Platí se nižší náklady na vytápění oproti situaci, kdy se v zimě pravidelně větrá oknem.
 • Nepřímý letní by-pass: spuštěním pouze jednoho ventilátoru umožňuje chlazení vnitřních prostor.
 • Technologie může být součástí konceptu „smart home“.

Zónové větrání s WAFE 201 a 201 Plus

Při řízeném větrání s rekuperací je vzduch standardně distribuován a naopak odváděn z budovy rovnoměrně. Množství vzduchu ovlivňuje
pouze výkon ventilátorů v rekuperační jednotce.

Cílem zónového větrání je řízeně směrovat vzduch zónovými klapkami tam, kde je ho nejvíce potřeba. Při zónovém větrání jsou primárně větrány ty prostory, které jsou v dané chvíli užívány. V nejjednodušší formě se přepíná proud vzduchu mezi dvěma zónami na přívodu a na odtahu vzduchu.

To vede k efektivnímu dimenzování objemu jednotky (nižší pořizovací investice) a k jejímu efektivnímu používání (nižší provozní náklady).

Více o zónovém větrání>>

KE STAŽENÍ

Název dokumentu
Rekuperace
Kategorie
Popis dokumentu
Produktový list 201 E
WAFE 201
Informační
Informace o produktu